Porcja newsów 31.07.2013: Kliczko – Chisora, Wawrzyk, Fonfara, Krzysztof Włodarczyk

Dodał
Zaktualizowano: 31 lipca 2013
diablo

• Wygląda na to, że rewelacje o rzekomej bójce pomiędzy Władymirem Kliczką a Dereckiem Chisorą okazały się przesadzone. Jak wynika z relacji obu stron, zawodnicy faktycznie spotkali się w jednym z nocnych klubów na Ibizie, ale skończyło się tylko na słownych przepychankach.

• Peter Fury wciąż utrzymuje, iż możliwa jest walka pomiędzy jego podopiecznym, zaledwie 18-letnim Hughie Fury a Andrzejem Wawrzykiem. Niedawno współpromotor polskiego zawodnika Leon Margueles zdementował te informacje, twierdząc iż przeciwnego obozu nie wpłynęła żadna propozycja.

Złożyliśmy informację Wawrzykowi i z tego co słyszeliśmy, on sam ją odrzucił. Ten pojedynek wciąż nas interesuje, o ile oczywiście uda się uzgodnić warunki finansowe. Rozważamy jednak także inne opcje – oświadczył Peter Fury.

• Ciąg dalszy promocji planowanego na listopad pojedynku pomiędzy Manny Pacquiao a Brandonem Riosem. Do starcia dojdzie w chińskim Makao. Wczoraj na konferencji prasowej obaj zawodnicy spotkali się z tamtejszą koszykarską gwiazdą, Yao Mingiem.

YaoMing_Pacquiao_Rios_

• Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pentagon Research Krzysztof Diablo Włodarczyk jest obecnie najlepiej rozpoznawalnym polskim pięściarzem. Obecnego mistrza świata WBC w kategorii cruiser prawidłowo rozpoznało na fotografii 41,1 % respondentów. Nieco mniejszą rozpoznawalnością może poszczycić się Tomasz Adamek. Polak znalazł się na 13 pozycji zestawienia, z rozpoznawalnością na poziomie 37,1 %.

• Już 16 sierpnia podczas gali w Chicago powróci na ring najwyżej obecnie notowany w światowych rankingach kategorii półciężkiej, Andrzej Fonfara.  Polski pięściarz po otwartym dla mediów treningu udzielił krótkiego wywiadu stacji Polvision.